دهمین دوره گام به گام با راهبری تصفیه خانه های فاضلاب با رویکرد عملیات و بازیافت آب در شرائط بحران

برگزاری دهمین دوره گام به گام با راهبری تصفیه خانه های فاضلاب با رویکرد عملیات و بازیافت آب در شرائط بحران
شرکت مهندسی پندآب تدبیر با هدف حفظ محیط زیست و اطلاع رسانی فنی و تخصصی هرساله اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در زمینه تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی میکند.
همه ما میدانیم که هم اکنون با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست برای نسل های بعدی و سلامت نسل فعلی ، تصفیه فاضلاب یکی از مهمترین بحث های جهانی شده است و سالانه هزینه های هنگفتی برای تصحیح تصفیه های فاضلاب میگردد.
پیشگیری بهتر از درمان…
ما در این کلاس ها به همه فعالان در زمینه تصفیه خانه فاضلاب و محیط زیست و همچنین علاقه مندان به این مهم، آموزش های راهبردی و عملیاتی میدهیم.
دوره های مهندسی پندآب تدبیر سالانه یک مرتبه برگزار می گردد و تا کنون توانسته در زمینه آموزش نیز نقشی موفق ایفا نماید.
دوره های آموزش امسال نیز به شکر پروردگار در آذر 1395 با موفقیت سپری شد و ما توانستیم بار دیگر اطلاعات و تجربیات 10ساله خود را در جهت حفظ محیط زیست به مخاطبان انتقال دهیم.
اساتید این دوره خانم مهندس مریم نجفی با 20سال سابقه در این زمینه، آقای دکتر ستار صالحی و آقای دکتر شروین جمشیدی بودند .
طبق برنامه پس از آشنایی و خوشامد گویی مبحث پیش تصفیه در فاضلاب های صنعتی توسط خانم مهندس نجفی تدریس شد.
پس از پذیرایی، در ساعت دوم مباحث تصفیه بیولوژیکی، شرح مشکلات لجن فعال و راهکارهای کنترلی ( مقدماتی) توسط استاد عزیز خانم مهندس نجفی ارائه شد. تمامی این مباحث به صورت کاربردی و عملیاتی تدریس شد.
بعد از ساعت ناهار و نماز، در خدمت استاد محترم آقای دکتر جمشیدی بودیم که ایشان به بررسی مهندسی پنج پارامتر اساسی در طراحی سیستم و کنترل لجن فعال( مقدماتی) پرداختند.
در روز دوم کلاس ها ما توانستیم در خدمت استاد محترم، آقای دکتر صالحی باشیم. ایشان با ادامه مبحث مهندسی و پنج پارامتر وحل مسائل مرتبط با بررسی پنج پارامتر اساسی در طراحی سیستم و کنترل لجن فعال پرداختند.
پس از ساعت ناهار و نماز، باید و نبایدهای اساسی در کنترل سیستم تصفیه خانه فاضلاب و رویکردهای زیست محیطی توسط آقای دکتر صالحی ارائه شد.
در ساعت آخر میز گردی با حضور شرکت کنندگان و اساتید محترم خانم مهندس نجفی و آقای دکتر صالحی با هدف رفع مشکلات تصفیه خانه های شرکت های حاضر در دوره برگزار شد. امسال مفتخر شدیم که از شرکت های قند قزوین، شرکت شیوا، شرکت پاکریز، صات برتر، نفت و گاز زاگرس جنوبی، داروسازی شهید قاضی ، آرایش بهداشتی ساینا و… دعوت بعمل بیاوریم.که هر یک از ایشان در خصوص تصفیه خانه های فاضلاب مجموعه های خود سوالات مختلفی برای بهبود و بازیافت آب مطرح و پاسخ های لازم را دریافت نمودند

میز گرد با طرح سوالات از جانب شرکت کنندگان و پاسخ اساتید پیش رفت و خوشحالیم که توانستیم در رفع مشکلات عزیزان مفید باشیم.
دوره ها با برگزاری کلاس ها در 16 و17 آذر ماه ساعت 8 تا 17 آغاز شدو بازدید از تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران به عنوان یکی از شاخص ترین تصفیه خانه های خاورمیانه در 29 آذر برنامه ریزی گردیده است که گزارش مصور آن متعاقبا در سایت قرار داده خواهد شد ، برای برخی از شرکت کنندگان که امکان حضور در 29 آذر را نداشتند ، برنامه تفریحی بازدید از برج میلاد در روز 18 آذر تدارک دیده شد.

photo_2016-12-13_08-05-15photo_2016-12-13_08-06-24

photo_2016-12-14_12-55-32rr